Манявский водопад - чудо природы Закарпатья

Область: 
Координаты: 
48°37'31''N, 24°18'11''E
Адрес: 
с. Манява Богородчанського р-ну

Манявський водоспад

Манявський водоспад - це одна з головних визначних пам'яток українських Карпат, яка вражає тисячі туристів не тільки з України але й з інших країн.

У закарпатському селі Манява ви отримаєте відмінну можливість подихати чистим повітрям, а також погуляти красивими і тихими місцями, але найголовніше, що ви можете відвідати однойменний водоспад.

Манявський водоспад - це один з найвищих і, мабуть, найгарніших водоспадів української частини Карпат. Між обривистих скель в гірській ущелині утворився цей диво-водоспад на річці Манява. Долина річки (довжина якої сягає близько 200м) перед водоспадом в нижній частині нагадує каньйон з високими стінами. Вода струмує каскадами відразу з трьох водоспадів, разом вони досягають висоти близько 18 метрів. Зверху водоспаду знаходиться кілька невеликих уступів (1,5-2м), які нагадують зручні ванни. Біля підніжжя Манявського водоспаду знаходиться невеличке озерце, ходять легенди, що вода в цьому озері має здатність омолодити будь-який організм. Якщо вірити переказам, колись тут знаходилося капище язичницьких богів, які були покровителями молодості. З тих пір вважається, що скупавшись у чистій гірській воді, організм набирається сил і стає молодшою.

Напевно саме тому в будь-який час року, при будь-якій температурі води, завжди знаходяться туристи, охочі скупатися і випробувати на собі чудодійну силу води. За твердженням місцевих жителів, не тільки це озеро володіє особливими властивостями, проте й саме місце таїть в собі якусь містику. Високими, похиленими скелями, утворюються такі щілини, через які важко пробитися сонячним променям, а недолік світла навіть в ясний день, дуже сильно насторожує навіть відчайдушних сміливців. Ходять легенди, що якщо залишитися тут на ніч, то після настання півночі можна почути тихий спів німф, проте йти на звук ні в якому разі не можна, інакше німфи можуть забратьвашу життя. Вірити місцевим легендам чи ні це справа кожного персонально, однак днем точно Вам нічого загрожувати там не буде.

Як дістатися до Манявського водоспаду. Існуючи кілька способів: можна вздовж русла річки Манявка, а можна скористатися дорогою через село. Другий спосіб чи не найпопулярніший серед туристів, які вважаючи її більш сприятливою. У будь-якому випадку, поїздка до Манявського водоспаду доставить величезне задоволення кожному туристу, який хоче вирватися з повсякденної суєти і відволіктися від турбот.