Укрзалізниця хоче з'єднати регіони країни експресами

У планах Укрзалізниці перетворення вузлових станцій в пересадочні бази.

Планується розширення маршрутів скоросной поїздів в Україні. Крім того створять більш зручні маршрути, для того, що б люди могли без проблем пересідати з одного поїзда на інший.

"Розглядаємо створення системи підвозу пасажирів під вузлові станції по аналогу хабів аеропортів. Наприклад, поїзд з Івано-Франківська буде приходити до Львова за 15 хвилин до відправлення київського" Інтерсіті "і зупинятися максимально близько до нього. У зимовий сезон можливо курсування цього поїзда далі Івано -Франківська - до курортів Яремче або Ворохти ", - розповів заступник міністра інфраструктури Олександр Кава.

За словами заступника міністра, в планах - запуск і регіональних експресів "Львів-Рівне" і "Київ-Вінниця".

"У випадку з Вінницею розвантажимо проходять транзитом поїзди далекого прямування в Одесу, Львів та Ужгород. Через те, що багато беруть квитки до Вінниці, поїзди йдуть звідти напівпорожніми. Швидкісний потяг" Львів-Рівне "дозволить скоротити час у дорозі на 40 хвилин - до двох годин. При цьому ціни на квитки постараємося зробити нижче, ніж на "Інтерсіті", - говорить Кава і додає, що до Миколаєва зі столиці тим часом планують запустити потяги "Інтерсіті", вони скоротять час у дорозі майже в два рази ( до 5,5 годин).

Правда, новвоведение вимагають додаткових коштів, а чи будуть вони, стане відомо через місяць, вважає заступник міністра. Експерти оцінюють можливі нововведення позитивно. На їхню думку, з урахуванням зростання цін на паливо, ціни на регіональні експреси і на пересадочні поїзда цілком можуть стати нижчими, ніж на автобус. Але тільки в тому випадку, якщо потяги будуть вітчизняними.