Українські туристи міняють Європу на Грузію

Відпочиваючі економлять, а також більше не викликають побоювань стосовно війни в Ізраїлі

Ситуація в країні вплинула на бажання українців їздити на відпочинок за кордон: через зрослого курсу євро наші співгромадяни все рідше вибирають для відпочинку європейські країни, віддаючи перевагу подорожам в доступніші Грузію і Туреччину.

ЗАВАЖАЄ ВАЛЮТА

«Після стрибка долара і євро в квітні організований туризм з України в європейському напрямку впав на 40%. В першу чергу - в Іспанію, Італію та Грецію », - говорить гендиректор великого європейського турагентства Володимир Щупак. Рідше стали вибирати і Угорщину, розповідає директор інформбюро «Угорський туризм» при посольстві Угорщини в Україні Світлана Кабиш: «Ми чекали падіння ще на початку року, через Майдан і політичної нестабільності. Але вийшло навпаки: в січні, лютому і березні українців в нашу країну приїхало більше. А спад турпотоків пішов тільки в квітні - коли просіла гривня. Станом на травень кількість туристів з України, порівняно з минулим роком, впало на 28%. Наприклад, в травні 2013-го до нас приїхали 74 тисячі туристів, в травні 2014-го - 40 тисяч. Одночасно відбулася переорієнтація: поїздки в Будапешт впали на 50%. А на курорти подешевше, розташовані ближче до України, - навіть виросли на 2% ».

До побратимами. Замість Європи українці вибирають більш доступні Грузію та Ізраїль. За словами посла Грузії в Україні Георгія Закарашвілі, «за 6 останніх місяців туристів, в порівнянні з минулим роком, приїхало на 25%, або на 12 тисяч більше (62000 українців)». А ось приплив українських туристів до Туреччини, який ріс з року в рік, цього року залишився на колишньому рівні, говорить аташе з питань культури та інформації посольства Туреччини в Україні Берат Йилдиз: «У нас був стабільний приріст: 630 тисяч українців відвідали Туреччину в 2012 році, 750 тисяч - в 2013-му. Однак, станом на липень, ми залишилися на рівні минулого року. Але до кінця року прогнозуємо зростання, хоч і невеликий ».

Більше став залучати українців і Ізраїль, запевнила нас аташе з туризму посольства Ізраїлю в Україні Лариса Самойлович: «Станом на липень, у нас на 16% туристів з України більше, ніж торік. Це тому, що українці більше не лякаються війни в Ізраїлі, ми навіть стали краще один одного розуміти. Ще одна приємна тенденція: 50% українців, які до нас їздять, потім повертаються. Та й з документами легше: адже оформляти візу для поїздки в Ізраїль не потрібно ».

Людей відлякують візи

Від поїздок в інші країни українців відлякує ще й необхідність оформляти візи. «Ми довго боролися за скасування віз до Ізраїлю. І відразу збільшився турпотік: у 2011 році до нас приїхало на 51% українців більше », - каже аташе з туризму посольства Ізраїлю Лариса Самойлович. Гендиректор турагентства Володимир Щупак підкреслює: «Коли віза коштує 60-65 євро, а євро виросло на 10%, при ціні на поїздку від $ 500-600, це серйозний бар'єр». «Справа не тільки в візах, - вважає президент Асоціації турбізнесу України Олександр Новиковський. - Україна для ЄС - все ще країна 3-го світу. До людей презирливо ставляться в консульствах, хамлять. І тільки зараз ставлення починає змінюватися ».

Comments

Add new comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.