Олицький замок або Замок Радзивіллів

Адресс: 
смт Олика Ківерцівського р-ну, вул. Замкова, 24
Координаты: 
50°43’23”N 25°48’34”E
Телефон: 
+38 (03365) 3-53-48

Олицький замок або Замок Радзивіллів — є однією з найцікавіших пам'яток в околицях Луцька, з цього сюди їде величезну кількість туристів.

Луцький замок Радзивілів — це замок у Волинській області більш ніж з 500-річною історією. Засновником замку вважається князь Микола Радзивілл Чорний. Прямокутний замок бастіонного типу став першим подібним спорудженням на території сучасної України. Будівництво замку було закінчено в 1564 р

Після того, як було завершено будівництво, незважаючи на високу оборонну міць замку, роботи з його зміцненню тривали ще довгі роки. Завершив вікову будівництво Альбрехт Станіслав Радзивілл в 1640 р Територія замку збільшилася майже до 100 кв. м. Він став зразком для будівництва замків подібного типу. За всю історію він витримав не одну ворожу облогу, але, незважаючи на важкі ушкодження, взятий не був.

Перша документальна опис замку зустрічається в XVII в. Два основних корпусу були прикрашені баштами в стилі бароко, між ними знаходилися головні ворота. Всі інші будівлі розташувалися по периметру двору. З часом через зміну тактики ведення бою, замок втрачає свої оборонні функції і перетворюється на фамільну резиденцію. Чергова реконструкція була проведена Михайлом Казимиром Радзивілом.

Ним був добудований третій поверх, а також була Зало у дворі галерея. Під час навали армії Наполеона, будівля використовувалася російською армією в якості госпіталю для поранених. З 1840 і до кінця століття замок залишають. За цей час, практично повністю був зруйнований оригінальний інтер'єр.

З 1883 року починається новий етап реставраційних робіт під керівництвом Зигмунда Горголевського, автора проекту Львівського театру опери та балету. У радянські часи приміщення були націоналізовані і використовувалися як психіатрична лікарня, яка, до речі, знаходиться тут досі.

Така установа, природно, заважає отримати від відвідування цього древнього замку справжнє задоволення. Але, тим не менш, деякі деталі все ж будуть досить цікаві. Наприклад, середньовічний рів, незважаючи на його явну занедбаність, все ще вражає.

Неподалік від замку розташовано ще одна будівля гідне уваги туристів. Костел Святої Трійці належить до кращих зразків архітектури бароко. Обов'язково відвідайте пам'ятки в цих краях, адже тут є на що подивитися.

Олицький замок або Замок Радзивіллів - одне з найцікавіших місць в околицях Луцька, так, що не дивно, що тут завжди багато туристів.

Рейтинг: 
No votes yet

Comments

Add new comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.