Національний природний парк "Дністровський каньйон"

Город: 
Координаты: 
48.657765, 25.747093
Адрес: 
вул. Ольжича, 48

Дністровський каньйонДністровський каньйон - це велична пам'ятка тернопільщини, що створює різкий контраст із досить спокійним характером місцевого рельєфу Прикарпаття й Поділля, які розділяються саме цим природним феноменом. Від його схилів, які неймовірно круті віє таємницямми давно минулої палеозійської ери. Ці схили стали справжнім прихистком для сучасного дикого життя цього краю.

Унікальний парк — Дністровький каньйон

Дністровський каньйон можна образно назвати книгою сотворіння світу, а також підручником з геології, що має цілком реальні ілютрації. Береги річки Дністер чимось схожі на земну поверхню в розрізі. Саме в цій місцевості знаходяться відомі у всьому світі відслонення (с. Стінка Бучацького і с. Трубчин Борщівського районів), в яких містяться давні скам'янілі рештки флори і фауни, котрі налічують вже близько 500 мільйонів років. Скельні відслонення на Дністрі, або як їх ще називають стінки, – унікальні пам'ятки природи, аналогів яких у світі практично немає. Травертинові скелі являються справжньою гордістю Парку - адже вони унікальні за своєю привабливістю порівняно молоді геологічні утворення з таємничими печерами і гротами.

Дністровський каньйон налічує незліченну кількість природних скарбів: місцезростання рідкісних видів рослин, схованки для звірів і птахів, в тому числы ы рыдкысних видыв, повноводні джерела, потайні стежини, химерної форми скелі, підземні лабіринти та водоспади…

Для охорони цього багатства на території Тернопільської області у 2010 р. указом президента створено національний природний парк «Дністровський каньйон» загальною площею понад 10 тис. га.

Дністровський каньйон - це дуже особливе місце, яке варто відвідати, адже наша унікальна Україна багата своїми прекрасними місцями.

Comments

Add new comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.