На Закарпатті розробляють новий туристичний маршрут

На Закарпатті розробляється новий туристичний маршрут, який буде приводити туристів до місця падіння найбільшого в Європі метеорита.

Варто відзначити, що 9 червня 1866 в селі Княгиня, що на Закарпатті, впав найбільший в Європі метеорит. Зараз у районі розробляють новий маршрут, про це повідомляється в соціальній мережі Фейсбук.

Розробка нового маршруту приурочено до річниці падіння небесного каменя.

Княгиня - кам'яний метеорит (хондрит, група LL5), загальною вагою більше 500 кілограмів. Є найбільшим серед знайдених в Європі метеоритів в новітній історії.

Подолавши близько двохсот кілометрів, приблизно о 17:00 9 червня 1866 він вибухнув на висоті 40 км над с. Княгиня (Україна, Закарпатська обл., Великоберезнянський р-н.), Розпавшись на більш ніж 1200 шматків, чим викликав короткочасний метеорний потік. Осколками обсипало значну площу в радіусі до 5 км. Основна маса метеоритного тіла (імовірно ядро), вагою в 279 766 грамів приземлилася у восьми кілометрах від с. Княгиня, на схилі гори Стінка (1078 м) в урочищі Чорні Млаки.

Цей маршрут може бути популярний не лише серед українців, а й серед туристів з інших країн, а також він точно буде цікавий уфологів та іншим любителям небесних тіл. Одним словом має бути цікаво, а якщо ще додати до вищесказаного найкрасивіші пейзажі Закарпаття, то від туристів може не бути відбою.

Comments

Add new comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.