Музей народного мистецтва в Коломиї

Категория: 
Адресс: 
г. Коломыя, ул. Театральная, 25
Координаты: 
48°31'43.89''N, 25°2'15.3''E
Телефон: 
+38 (03433) 2-39-12
Время роботы: 
10:00-18:00, вых. - Пн.

Музей народного мистецтва в Коломиї є однією з найголовніших візитних карток міста, адже там дійсно є на що подивитися і підтвердження тому величезна кількість туристів, які відвідують це місце.

Напевно мало хто знає про те, що гуцули робили іграшки з овечого сиру. Поглянути на ці унікальні вироби, побачити, у що одягалися мешканці Карпат, як вони прикрашали свої житла, можна в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття, будівлі якого розкидані по декількох містах Івано-Франківщини. Найбільша колекція знаходиться в Коломиї, в колишньому будинку Народного дому.

Коломийський музей народного мистецтва заснований в 1926 році, його фонди - це понад 50 тисяч експонатів. Вони представляють декоративно-прикладне мистецтво гуцулів і покутян, починаючи з 17 століття і до наших днів. Самобутня вишивка, майстерне плетіння, тонке різьблення по дереву, кування, гравірування, інкрустація, вироби зі шкіри, кераміка ручної роботи - все це представлено в експозиціях. Є тут і експонати трипільської культури.

Єдиний в світі і надзвичайно унікальний Музей Писанки також є частиною музею народного мистецтва. Він теж знаходиться в Коломиї. Сама будівля видно здалеку: це 13-метрове розписне яйце! У фондах музею - близько 12 тисяч писанок.

Крім того, в структуру Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття також входять музеї в містах Косів та Яремче.

Можна відвідати будь-який з перерахованих вище музеїв і Ви зможете насолодитися красивою виставкою, а також розширити свої зннанія про культуру Гуцульщини. Однак якщо Ви будете в Коловиі то обов'язково відвідайте музей народного мистецтва, адже це справжня ізююмінка міста.

Рейтинг: 
No votes yet

Comments

Add new comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.