Мертве (Журавлине) озеро на Львівщині

Область: 
Координаты: 
49.035169, 23.571174
Адрес: 
село Кам'янка

Мертве (Журавлине) озероОднією з найзагадковіших та найцікавіших пам'яток львівщини можна назвати мертве озеро, або, як його ще називають Журавлине озеро.

Журавлине озеро: таємниця мертвої води

Недаремно в рубриці "Унікальні місця України" ми вирішили розповісти саме про це місце, адже воно приваблює багатьох туристів своєю унікальністю.

Мертве озеро розташоване в гірській місцевості, якщо бути більш точним, то в безпосередній близькості від водоспаду Кам’янка що на Сколівщині. Пройшовши від водоспаду по стежичці близько 50 метрів зліва ви побачити вказівник, що і приведе Вас доЖуравлиного озера, яке розташоване в 350 метрах від вказівника.

Якщо відкинути той факт, що дорога до озера піднімається вверх, то покриття її неважке, однак за дощової погоди нею краще не користуватися. А так ви зможете дістатися до озера за якихось 10-12 хвилин.

Краса мертвого озера просто вражає і побачине дійсно варте того, що б подолати непростий шлях до нього. Місцеві мешканці точно не можуть назвати коли ж саме воно виникло, тому відповіді на це питання, на сьогоднішній день, так і не має.

Як добратися до мертвого озера

Для того, що б дфстатися до озера, Вам потрібно приїхати у невеличке село Кам'янка, що на Львівщині, а далі по вказівниках йдете у напрямку Національного парку «Сколевські бескиди», на території, якого і розташоване це прекрасне озеро.

Походження назви

Звідки саме походить назва мертвого озера точно сказати ніхто не може, однак існує відразу декілька версій.

  1. Мертве - тому що на його території та поблизу нього нічого не росте і нема жодного живого створіння.
  2. Журавлине, тому що поблизу озера колись давно росло дуже багато журавлини – смачна та дуже корисна ягода.
  3. Журавлине, тому що саме тут любили вити свої гнізда такі птахи як журавлі. Враховуючи той факт, що люди старалися обходити містичне озеро 5-ою дорогою, то ці місця були дикими. Відповідно і журавлі тут проживали.
  4. Мертве, тому що в давнину на цьому місці, за переказами від дідів-прадідів, були непрохідні місця і багато людей залишилося спочивати у цих хащах.

Глибину озера на сьогодні сказати неможна, адже досліджень з цього приводу ніхто не проводив, а місцеві мешканці дуже неохоче заходять у воду в цьому місці, адже у озері "плаває" велика кількість зламаного гілля і потоплених колод. 

І ще, через постійний процес гниття органічних залишків на дні озера утворюється вуглекислий газ і сірководень. Вода набуває чорного забарвлення. Піднімаючись на поверхню, газ утворює бульбашки.

Незважаючи ні на які негативні факти, що існують навколо мервтого озера, багато туристів приїздять сюди з метою побачити це унікальне місце, та щоб просто зробити фото напам’ять або ж просто гарно провести час біля озерця.

 

Comments

Add new comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.