Карпатський біосферний заповідник

Область: 
Координаты: 
48°1'30.58''N, 24°10'3.76''E
Адрес: 
м Рахів, вул. Червоне Плесо, 77

Заповідна зона українських Карпат

Карпатський біосферний заповідник є одним з найунікальніших і найкрасивіших місць в Карпатах. Тут можна по-справжньому відпочити і побути на одинці з природою.

Біосферний заповідник в Карпатах - рай для зеленого туризму

Одним з найбільш безцінних для людини скарбів завжди була, є і буде природа. Особливо якщо мова йде про прекрасному місці, яке радує людське око, а також преставляет величезну цінність. Тільки природа може одночасно зарядити людину енергією, додати фізичних сил, оздоровити і подарувати величезну естетичну насолоду. Саме тому все більш популярним стає відпочинок на природі, і Карпатський біосферний заповідник у Закарпатській області - це одне з кращих в світі місць для такого відпочинку.

Існує величезна кількість параметрів, згідно з якими Карпатський біосферний заповідник слід відносити до унікальних природних об'єктів. На території в майже 58 тисяч гектарів зібрано стільки рідкісних природних багатств і краси, що, потрапляючи сюди, кожен турист обов'язково знаходить те, що дивує його і вражає до самої глибини душі, то, що змушує повернутися в цю природну казку знову.

Прабатьком Карпатського біосферного заповідника був заснований в 1968 році для охорони природних комплексів високогір'я Східних Карпат Карпатський заповідник. У 1993 році його доповнили новими територіями і перетворили в більш велике природоохоронна установа. Сьогодні заповідник складається з шести окремих ділянок-масивів: Долини нарцисів, Кузійський, Мармароського, Свидовецького, Чорногірського, Угольсько-Широколужанського; двох заказників: «Юліївська гора» і «Чорна гора», а також регіонального ландшафтного парку «Стужиця». Величезний заповідник охоплює майже 2,5% території всього Карпатського регіону!

Карпатський біосферний заповідник дуже багатий і різноманітний - це дивовижної краси гори, стародавні праліси, струмки і річки з кришталево чистими водами, безлісні скелі, лісові галявини, високогірні луки, кам'яні розсипи, передгірні діброви і навіть альпійські луки. Ландшафт заповідника багатий і дивує безліччю пейзажів, видів, панорам. Тут представлений весь комплекс поясности Українських Карпат. Сама нижня точка - унікальна Долина нарцисів в Хустсько-Солотвинської улоговині, розташована на висоті від 180 м над рівнем моря. Це єдина в світі низкогорная популяція дикого вузьколистого нарциса і найбільша - квітковий килим в період цвітіння вистилає територію в 170 гектарів! Самою ж найвищою точкою заповідника є гора Говерла в Чорногорському масиві - вона ж є ще й найвищою точкою України, її висота - 2061 м над рівнем моря. Відкривається з Говерли захоплююча дух панорама - найбільша нагорода для туристів, які прагнуть підкорити «Гуцульські Альпи».

Заповідник є один з найбільших і найцікавіших в заповідний фонд України, саме тут збереглося ще одне безцінне природний скарб - найбільша в Європі територія букових лісів. У багатьох куточках заповідника природа залишилася абсолютно незайманою, зберегла свою первісну чистоту і красу. 90% території заповідника - це букові, ялицеві, смерекові, соснові, ясеневі, вільхові ліси, велика частина з них - первісні. Тут охороняються понад 64 видів рослин і 72 видів тварин, занесених до Червоної Книги, а флористичний склад субальпійських і альпійських лугів, особливо виражених в Чорногорському масиві, вражає не тільки кількістю рідкісних і ендемічних видів рослин, але і казковою красою відкриваються перед поглядом навесні і влітку картин.

Екологічний туризм, або відпочинок на природі активно розвивається в Карпатському біосферному заповіднику - щорічно його відвідують більше 100 тисяч туристів з різних країн світу. Не порушуючи, не шкодячи природі, людина має можливість доторкнутися до її найдавнішим і дивовижно красивим куточкам, поспостерігати своїми очима за древнім світом, який в багатьох куточках нашої планети був порушений, відчути пахощі і побачити безмежну фантазію природи, а також її рідкісних і цікавих жителів - дикого лісового кота, карпатського тритона, снігову полівку, альпійських завирушка і бурозубки, більш звичних, але не менш цікавих оленя, ведмедя, рись, кабана, куницю і багатьох інших тварин.

Відвідування заповідника, в який входить високогірне селище Ясиня - ця маса можливостей для цікавого, захоплюючого і оздоровлюючого відпочинку. Такіедостопрімечательності України, як Карпатський біосферний заповідник буде цікаво відвідати всім любителям тихого полювання, зимових видів спорту, екологічного туризму, і просто шанувальникам краси природи і бажаючим оздоровитися і набратися сил з самого цілющого джерела - природи.

Як дістатися

В першу чергу потрібно дістатися до міста Рахів, звідти маршруткою вже прямо в заповідник, а потім найкраще і корисніше пішою прогулянкою, яка не тільки зміцнить Ваше здоров'я, а й подарує Вам незабутні враження від навколишніх краєвидів.

Карпатський біосферний заповідник це саме те місце, де можна здорово отджохнуть, побути на одинці з природою. Це те місце, в яке можна приходити безліч разів і воно буде як і раніше прекрасним. Обов'язково відвідайте це місце, адже воно того варте.

Comments

Add new comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.