Домініканський костел в Чорткові

Категория: 
Адресс: 
м Чортків, вул. Шевченко, 2
Координаты: 
49°1'9.78''N, 25°47'46.55''E
Телефон: 
+38 (0355) 22-03-42

Домініканський костел в Чорткові одна з візитних карток міста і справжнє його прикраса. На Тернопільщині багато католицьких зхрамов, проте костел в Чорткові виділяється своєю архітектурою в неоготичному стилі.

На самому початку 17 століття Станіслав Гольський, який запросив до Чорткова домініканців, фінансує будівництво костелу, який згодом стане ядром оборонного домініканського монастиря. Під час численних нападів татар на Чортків тут ховалося місцеве населення, так як костел був оточений високими оборонними стінами. За час свого існування костел неодноразово перебудовувався, в кінці 19 століття розібрали оборонні стіни, що оточували костел і монастир. Глобальну перебудову костел пережив на початку 20 століття - старий храм повністю був розібраний, а на його місці зведений новий, в стилі неоготики. Будівництво повністю було закінчено до початку Першої світової війни.

Перед початком Другої світової практично весь монастирський комплекс перейшов у власність більшовиків, які залишили монахам лише 4 кімнати. У період радянської влади цінності монастиря (ікони, старовинні картини, цінні документи та інше) були загублені. У 1941 році комплекс спробували спалити, але зусиллями місцевих жителів пожежу загасили і монастир був врятований. Остаточно закрили костел в 1959 році на 30 років, а в 1989 його офіційно повернули домініканцям.

Домініканський костел в Чорткові вважається мало не найкрасивішим неоготичному спорудою в Україні. Він відомий далеко за межами України і сюди їдуть туристи з різних куточків країни і не тільки. Дуже рекомендуємо відвідати це місце, особливо якщо Ви будете їздити в турне Західною Україною.

Рейтинг: 
No votes yet

Comments

Add new comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.