Цікаві факти про Рівне

Рівне - місто обласного значення на заход України, яке має багатовкову історію.

Все найцікавіше з життя та історії міста рівне


Що цікавого можна дізнатися про Рівне

 • Вулиці Рівного – суцільний меморіальний комплекс, присвячений історії України. Взяти хоча б їхні назви. Тут можна призначити зустріч на перехресті вулиць Симона Петлюри та гетьмана Мазепи, щоб потім попрямувати до могили Василя Тютюнника. При чому на ретро тролейбусі, якого кияни мабуть вже й не пам’ятають
 • "Рівне (Ровне, Ровноє, Ровно, Рувне) - таку різний час називався населений пункт, розташований на річці Устя у північно-західній частині України. Нині за адміністративним статусом місто € обласним центром. Перша історична згадка про населений пункт з подібною назвою на теренах історичної Волині, до складу якої входить Рівне, датується 1283 роком. Проте, як свідчать археологічні джерела, ця місцевість була заселена набагато раніше. Життєдіяльність предків рівнян існувала впродовж тисячоліть. Відігравати ж помітну роль в історії краю Рівне розпочинає лише в останні декілька століть," - пише директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига у книзі "Рівне. На межі тисячоліть".
 • Дерев'яна Свято-успенська церква - найстаріша будівля в Рівному. Храм в Тютковському передмісті міста побудований в 1756 р. на засоби, зібрані прохожими. Храм однокупольний, іконостас виконаний в 1784 р. По легенді, в Успенській церкві молився лідер гайдамацкого руху Іван Гонта перед битвою з польською шляхтою. Збереглася дзвіниця і "ланцюг моральних засад", до якого в XVIII ст приковували нечестивих прихожан для публічного спокутування гріхів.
 • Чарівний своєю провінціальністю Рівненський зоопарк розміщений на рельєфній парковій території площею 4,7 га на в'їзді в Рівне з боку Києва. Майже 200 видів, 700 екземплярів тварин. Представлені леви та інші крупні котячі, ведмеді, мавпи, парнокопитні, птиці. Великою популярністю серед відвідувачів користується далекосхідний леопард Багіра рідкого чорного забарвлення. Діє екзотаріум. У вольєрі "Бабусине подвір'я" дозволено годувати і брати на руки домашніх тварин. Працює школа верховної їзди.
 • З 1975 р. приміщення займає краєзнавчий музей, організований в 1906 р. 140 тис. експонатів, серед яких археологічні знахідки, етнографічна виставка, колекція нумізматики, предмети козацької епохи, ікони. У сквері - експозиція військової техніки.
 • Тунель любові в Рівному – одне з найромантичніших місць в світі. Природа, створюючи це диво, перевершила навіть самого процвітаючого ландшафтного дизайнера. Це місце знаходиться на Україні, в селищі Кльовань, розташованого в 24 км. від м. Рівне. Тунель за багато років бачив пропозиції руки і серця, чув щасливий сміх наречених, радів посмішкам людей, що зберегли романтику в душі після закінчення багатьох років родинного життя. Загалом, сюди приїжджає безліч туристів. Вони влаштовують оригінальні фотосесії і загадують заповітні бажання. Вважається, що якщо відчуття щирі, то мрії про щасливе майбутнє неодмінно стануть дійсністю.
 • Під час Другої Чвітової Війни Рівне було центром Рейхскомісаріату "Україна", який очолював Ерік Кох.

Comments

Add new comment

Filtered HTML

 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
 • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

 • No HTML tags allowed.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
 • Lines and paragraphs break automatically.